Süslüman Nedir ?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

5 Cevaplar

 1. melek dedi ki:

  merhaba . ben yeni kapandım. merak ettiğim bir konu var. yardımcı olursanız sevinirim.
  uzun tunik giymek vücut hatlarını belli etmeyen ve altına bol pantolon giymek sakıncalı mıdır?

  • kerim turgay özdemir dedi ki:

   birisi size ay giydiklerin ne kadar güzel olmuş diyorsa. bilki aslında size islam adına mesaj vermiş o kıyafetlerle size nikahı düşen kişilerle görüşmemeniz gerekiyor onların sizi görmemsi gerekiyor demektir. o iş tesettürden kesinlikle uzaktır tesettür demek kendini yabancılardan korumak demektir. düz renkli bol tunik ve bol pantolon resmen saçmalık ne diye birsürü masraf ediyorsunuz koyu renkli bir pardesü ve sade bir eşarp kadını kadın yapan kıyafettir.
   varsın sizi kimse beğenmesin beğenmemesi gerekiyor zaten sizi sadece kocanız beğenecek ondan gayrisi hikaye
   vesselam

 2. kerim turgay özdemir dedi ki:

  kadınlar diyorki kocalarımız bizi aldatıyor. sen dışarı çıkacağın zaman manken gibi hazırlan evde pecmure bi halde kezban teyze gibi otur. kadın erkeğin zayıf olduğu noktadır zaten. kocan her eve geldiğinde sen güzel giyinirsen o adam akşam iş dönüşü seni görmek için nasıl koşa koşa geliyor bir bak bakalım. evde pijamayla değil en güzel kıyafetlerinle kocanı karşıla. kadının süsü yalnız kocasınadır.

  Kocanın rızası Allah rızasıdır. bu basit birşey mi sanıyorsun. Erkeğin üstündeki en büyük hak anneye kadının üstündeki en büyük hak kocaya aittir.

  Yemin ederim islamda kadın olmak kadar kolay bişey yok keşke kadın olsaydım. namaz kıl kocaya itaat et yeter. bu kadar basit ya. sonsuz saadetin anahtarı bu kadar basit ya. ama ne yazık ki ne yazık peygamber efendimiz bir hadisi şerifinde kadınların cehennemin çoğunluğunun kadınlar olduğunu söylemiştir….

 3. misafir dedi ki:

  Tesettüre girmiş birçok bayan topuz yapıyor fakat topuz deve hörgücü gibi değilde karşıdan bakıldığında tepecik gibi olmuyorsa yapılabilir mi ?

  • Yeşim dedi ki:

   Kardeşim topuz yapmak aslında doğru değil çünkü saçın şeklini belli ediyor ve Türkiyede bir de şalı arkadan bağlayınca saç şekli iyice belli oluyor o açıdan topuz yapmasan daha iyi olur ama illa topuz yapacağım diyorsan da saçı ensede toplamak gerek çünkü saçı belli etmez.Topuz yapacaksan da havada değil olabildiğince aşağı da ensede toplaman mantıklı olur. Rabbim yar ve yardımcın olsun..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.