İmam Hatipler Aslına Dönmeli

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Cevaplar

 1. Gurbetci dedi ki:

  Allah cc razı olsun ne kadar güzel anlatmışsınız günümüzün kanayan yarası gerçekten okurken içim titredi gençligin hali içler acısı ama dediginiz gibi imam hatipliler neler neler yapıyor diyen olunca karşısında bişey diyemiyorsun kurunun içinde yaşta yanıyor 🙁
  Geçen yaz kendi gözlemledigim bir olay oldu diyanetten vaize göndermişler daha gencecik bir kızımız inanın giyinik çıplaklar olarak adlandırdıklarımızdan dar renkli pantolon topuga katlanmış renkli şal boynu açık gözler makyaj Allah Allah dedim bu işte bir yanlışlık olacak benim kızımı sohbete getirsem bu vaize kızlarımıza nasıl islami tesettürü anlatacak aceba dedim diyaneti kınadım şahsen bence kendi fikrim o konumdaki insanların belli bir çizgisi standartı olmalı bir Tebliğci olarak islamı yaymayı üstlendiysen üstelikte maaş alıyorsan hakkını vermelisin nasılki kiliseler bile buna dikkat ediyor rahibelerin kılık kıyafetini göz önünde tutarsak .
  Yada biz bu işi Allah cc rızası için degilde maaş için yaptıgımızdanmı aceba hakkını veremiyoruz :((
  Allah cc yardımcımız olsun .

 2. Elif AKKUŞ dedi ki:

  peki ilim derken kast edilen nedir

 3. cebrail derince dedi ki:

  Allah Ebeden razı olsun inşallah
  masallah çok güzel konular çok güzel ibretlik li. Konular i ele almış siniz gerçekten sizin tanışmak ister dim

 4. Bilinmez dedi ki:

  “Yalan konuşmayacaksınız, makale yazı internet kitaplarlarla kişileri bilinçlendirmek için var gücünüzle çalışacaksınız.”
  Öncelikle Selamün Aleyküm. Daha sonra Allah razı olsun herkesten. Şimdi kardeşim senden 3 ila 5 yaş küçüğüm galiba. 21 oldum olucam. Ben şunu söylemek istiyorum. Kadının veya bir kızın ne maksatla olursa olsun sosyal medya kullanmasını doğru bulmayan biriyim. Burada internet, makale, yazı denilmiş. Kitabı saymadım çünkü orada kimse kimseye yazamıyor yani onu es geçtim. Dergide televizyon izlemenin bile bir kötü yanından bahsedilmiş. Kadının veya bir kızın sosyal medyada doğru bir amaç için bile olsa o melanet yerde pislik dolu yerde olması ne kadar doğru ? Yalnız kadının değil erkeğin olması da bence doğru değil. Kadın kadınla muhattap olmalı ama orda yazılanların hiçbir yerinde bunu derince anlatmamışsın değinmemişsin. Ordaki bu eksikliği kapamak bana düşmezdi ama kendimi bir kadının yerine koydum ve bu yorumu yazma gereği duydum. İnsan eşinin internette erkeklere kendi adıyla yazdığı bilgileri aktarmasını ister mi ? Âlimler bile dabbenin internet belası olabileceği hususunda durmuştur. Bunu biliyorsundur elbet. Burayı okuyanlara söylemek isterim ki kadın sadece kadınla muhattap olabileceği bir yerde erkekte sadece erkeğin olabileceği bir yerde veya çevrede bu bilgileri aktarmalıdır. Çünkü noktası noktasına doğru olan budur. İslam dininde kadının tanımadığı bilmediği bir erkeğe bilgi vermesi yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.